Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15758812



*

nr 1575 8812


Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige


Thomas Prytz (1944-2020), Sweden. Signed, mixed media, "två skråpukar hänger och dinglar", pannå, 72x48, unframed, colour loss.


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik, "två skråpukar hänger och dinglar", pannå, 72x48, oramad


Condition: färgbortfall

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 30 2023
at 18:55:37



  • Artist/Designer

Thomas Prytz

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Read more about Thomas Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr