KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6046442
*
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 17:56:32
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:56
-
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:12
*
Pastell
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:56 -
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:12