![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9873469
*
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:41:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 20:58:35
1
600 kr
19/10 20:24:08
2
350 kr
19/10 20:24:08
1
400 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:25
2
450 kr
19/10 20:24:25
1
500 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:58
2
600 kr
19/10 20:24:58
1
600 kr (Budbetjänt)
19/10 20:25:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 20:58:35 | 1 | 600 kr |
19/10 20:24:08 | 2 | 350 kr |
19/10 20:24:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:24:25 | 2 | 450 kr |
19/10 20:24:25 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:24:58 | 2 | 600 kr |
19/10 20:24:58 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:25:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08