Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 7336020



*

nr 733 6020


WOOD ENGRAVING

2 pcs, S Reutergård, subject size: 19 x 22 ca,


2 st, Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. Signerade S Reutergård, motivets mått: 19 x 22 ca


Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 9 2012
at 18:04:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/12 19:45:13 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt s reutergård träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr