Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 5842141



*

nr 584 2141


Tore Nobling

(1908-1962)


Tore Nobling, Stockholmsmotiv, 56 x 38,


WATERCOLOUR (F), Tore Nobling, Stockholmsmotiv, 56 x 38


Tore Nobling, Swedish painter, born 1908, dead 1962.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 25 2009
at 18:49:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/5 18:39:40 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Tore Nobling

Tore Nobling, Swedish painter, born 1908, dead 1962.

Read more about Tore Nobling
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige tore nobling vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr