ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5991649
*
nr 599 1649
Spegel
med förgylld ram, höjd: 72
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 18:57:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 11:16:07
1
100 kr
12/9 16:21:14
2
150 kr
14/9 15:15:55
3
Vinnande bud
14/9 17:52:56
2
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 599 1649
Spegel
med förgylld ram, höjd: 72
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/9 11:16:07 | 1 | 100 kr |
12/9 16:21:14 | 2 | 150 kr |
14/9 15:15:55 | 3 | Vinnande bud |
14/9 17:52:56 | 2 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53