![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676405
*
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 20:00:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 16:48:03
1
700 kr
11/5 10:01:14
2
700 kr
11/5 10:01:14
1
700 kr (Budbetjänt)
11/5 10:01:44
2
800 kr
11/5 16:46:39
3
1.000 kr
11/5 17:39:01
1
1.000 kr
11/5 17:39:01
3
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 17:39:30
1
1.100 kr
16/5 19:02:23
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Sven Lingardsz
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs om budbetjänten
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 16:48:03 | 1 | 700 kr |
11/5 10:01:14 | 2 | 700 kr |
11/5 10:01:14 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/5 10:01:44 | 2 | 800 kr |
11/5 16:46:39 | 3 | 1.000 kr |
11/5 17:39:01 | 1 | 1.000 kr |
11/5 17:39:01 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 17:39:30 | 1 | 1.100 kr |
16/5 19:02:23 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19