Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Engraving 16349082



*

nr 1634 9082


ENGRAVING

JF Martin, porträtt av Fredrik Henrik af Chapman, 18th century. Image dimensions: ca 11x7 cm, plåt ca 13x9 cm, unframed,


JF Martin, porträtt av Fredrik Henrik af Chapman, 1700-tal. Bildmått: ca 11x7 cm, plåt ca 13x9 cm, oramat löst blad


Estimate:

400

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday August 5 2024
at 20:02:48


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/7 13:59:45 1      300 kr
3/8 00:57:10 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyr jf martin oramat löst blad
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr