ART / Etchings etc / Wood engraving 10381056
*
nr 1038 1056
WOOD ENGRAVING
Adrian von Arkel, 3 damer, 1950s, 5/50, subject: 11x9,
Adrian von Arkel, 3 damer, 1950-tal, 5/50, motivet: 11x9
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday May 16 2016
at 18:28:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/5 15:59:16
1
100 kr
9/5 15:50:14
2
150 kr
12/5 06:54:52
3
200 kr
16/5 18:18:38
4
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
*
WOOD ENGRAVING
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1056
WOOD ENGRAVING
Adrian von Arkel, 3 damer, 1950s, 5/50, subject: 11x9,
Adrian von Arkel, 3 damer, 1950-tal, 5/50, motivet: 11x9
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 4/5 15:59:16 | 1 | 100 kr |
| 9/5 15:50:14 | 2 | 150 kr |
| 12/5 06:54:52 | 3 | 200 kr |
| 16/5 18:18:38 | 4 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal



