KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16494068
nr 1649 4068
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 49, Skärgård. Olja på pannå, 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 20:06:41
13/10 16:45:22
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin