KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13441030

nr 1344 1030

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från Beckholmen". Signerad, numrerad 201/280. Motivet: 31x26,5

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 18:43:54

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth