MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 7165306
*
nr 716 5306
MIRROR
late gustavian, 19th century, med ljushållare, length: 126, height: 150,
Sengustaviansk, 1800-tal, med ljushållare, längd: 126, höjd: 150
Estimate:
12000
Sold:
SEK 20000
Auction date:
Monday September 26 2011
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/9 19:57:42
1
10.000 kr
26/9 15:46:54
2
Vinnande bud
26/9 15:51:50
3
12.500 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljushållare sengustaviansk spegel speglar
-
8291 MIRROR
19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:03
-
8195 MIRROR
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:18
-
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
-
8125 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:07
*
MIRROR
nr 716 5306
MIRROR
late gustavian, 19th century, med ljushållare, length: 126, height: 150,
Sengustaviansk, 1800-tal, med ljushållare, längd: 126, höjd: 150
| Estimate: | 12000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 20000 |
| Auction date: |
Monday September 26 2011 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/9 19:57:42 | 1 | 10.000 kr |
| 26/9 15:46:54 | 2 | Vinnande bud |
| 26/9 15:51:50 | 3 | 12.500 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljushållare sengustaviansk spegel speglar
-
8291 MIRROR
19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:03 -
8195 MIRROR
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:18 -
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
-
8125 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:07



