KONST / Litografier / Färglitografi 15385360
nr 1538 5360
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad 94/360, "över söders takåsar". Färglitografi, bildmått: 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 maj 2023
kl 20:38:00
26/4 16:59:21
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska