ART / Etchings etc / Color etchings 9396504
*
nr 939 6504
Kristina Munklinde
(f. 1936), Sverige
2 pcs, K Munklinde, flowers, onumrerad upplaga, subject: 10x15,
COLOR ETCHINGS, 2 st, K Munklinde, Blommor, onumrerad upplaga, motivet: 10x15
Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .
Estimate:
600
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 2 2015
at 20:54:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/1 22:37:37
1
150 kr
2/2 20:16:09
2
150 kr
2/2 20:16:09
1
150 kr (Robot)
2/2 20:17:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Kristina Munklinde
Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .
Read more about Kristina Munklinde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor etsningar färgetsningar grafik k munklinde kristina munklinde onumrerad upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37
-
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
*
Kristina Munklinde
Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .
Läs om budbetjänten
Read more about Kristina Munklinde
nr 939 6504
Kristina Munklinde
(f. 1936), Sverige
2 pcs, K Munklinde, flowers, onumrerad upplaga, subject: 10x15,
COLOR ETCHINGS, 2 st, K Munklinde, Blommor, onumrerad upplaga, motivet: 10x15
Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday February 2 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 31/1 22:37:37 | 1 | 150 kr |
| 2/2 20:16:09 | 2 | 150 kr |
| 2/2 20:16:09 | 1 | 150 kr (Robot) |
| 2/2 20:17:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Kristina Munklinde
Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .Read more about Kristina Munklinde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor etsningar färgetsningar grafik k munklinde kristina munklinde onumrerad upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37 -
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12



