ART / Watercolor paintings & Drawings / Tavlor 3135015
*
nr 313 5015
Tavlor
Lenght: ()
2 st. bla. sign. blyerts
Estimate:
100
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday May 10 2004
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bla blyerts tavlor teckning vattenfärg
-
7019 SILHOUETTES
2 pcs, gilt frame, outer dimensions including fram..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:32
*
Tavlor
nr 313 5015
Tavlor
Lenght: ()
2 st. bla. sign. blyerts
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday May 10 2004 |
- Bid history
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bla blyerts tavlor teckning vattenfärg
-
7019 SILHOUETTES
2 pcs, gilt frame, outer dimensions including fram..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:32



