FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 1651235
*
nr 165 1235
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
Estimate:
3000
Sold:
SEK 3200
Auction date:
Monday August 12 2002
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1200
Auction ends
today
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style. Length: 68cm. Width: 59cm cm, hei..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
26 jan at 20:11
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
today
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
today
26 jan at 19:59
-
1022 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux. C..//
Present: SEK 12000
Auction ends
today
26 jan at 18:19
-
8147 ARMCHAIR
rattan,
Present: SEK 150
Auction ends
today
26 jan at 18:16
*
Fåtölj
nr 165 1235
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
| Estimate: | 3000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 3200 |
| Auction date: |
Monday August 12 2002 |
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1200
Auction ends
today
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style. Length: 68cm. Width: 59cm cm, hei..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
26 jan at 20:11 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
today
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
today
26 jan at 19:59 -
1022 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux. C..//
Present: SEK 12000
Auction ends
today
26 jan at 18:19 -
8147 ARMCHAIR
rattan,
Present: SEK 150
Auction ends
today
26 jan at 18:16



