KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592581
*
nr 1359 2581
Allan Andersson
(1904-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, Pilgrimsfalk. Olja på pannå, 32x40 cm
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 18:07:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 14:09:12
1
150 kr
9/11 18:01:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Allan Andersson
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
Läs mer om Allan Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allan andersson djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pilgrimsfalk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Allan Andersson
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
Läs mer om Allan Andersson
nr 1359 2581
Allan Andersson
(1904-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, Pilgrimsfalk. Olja på pannå, 32x40 cm
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 14:09:12 | 1 | 150 kr |
| 9/11 18:01:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Allan Andersson
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .Läs mer om Allan Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allan andersson djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pilgrimsfalk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



