KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592581

nr 1359 2581

Allan Andersson

(1904-1979), Sverige

Oljemålning, Signerad, Pilgrimsfalk. Olja på pannå, 32x40 cm

Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 9 november 2020
kl 18:07:18

6/11 14:09:12 1      150 kr
9/11 18:01:30 2      Vinnande bud

Allan Andersson

Läs mer om Allan Andersson