KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14161016

nr 1416 1016

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

15.000 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 19:43:21

  • Klassiska
  • 30 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And