bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345014



*

nr 934 5014


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:41:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 15:46:23 1      700 kr
12/1 19:00:21 2      600 kr
12/1 19:00:21 1      700 kr (Budbetjänt)
12/1 19:04:24 2      800 kr
12/1 19:11:23 1      1.000 kr
12/1 19:20:09 3      1.100 kr
12/1 19:23:00 1      1.200 kr
12/1 19:24:04 3      1.300 kr
12/1 19:25:51 1      1.500 kr
12/1 19:27:03 3      1.500 kr
12/1 19:27:03 1      1.500 kr (Budbetjänt)
12/1 19:27:21 3      1.600 kr
12/1 19:31:15 1      1.800 kr
12/1 19:32:13 3      1.800 kr
12/1 19:32:13 1      1.800 kr (Budbetjänt)
12/1 19:32:34 3      2.000 kr
12/1 19:33:46 1      2.000 kr
12/1 19:33:46 3      2.000 kr (Budbetjänt)
12/1 19:34:28 1      2.200 kr
12/1 19:36:46 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
  • 3520 Oljemålning
    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:32
  • 5197 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stilleben. Olja..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:57
  • 3311 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:26
  • 5033 Oljemålning
    Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Fjelle Kyrka,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:51
  • 3600 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09
  • 3613 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:22




Ladda ner broschyr