bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345014



*

nr 934 5014


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Zakhyntos, signerad, 70x76


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:41:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 15:46:23 1      700 kr
12/1 19:00:21 2      600 kr
12/1 19:00:21 1      700 kr (Automatiskt)
12/1 19:04:24 2      800 kr
12/1 19:11:23 1      1.000 kr
12/1 19:20:09 3      1.100 kr
12/1 19:23:00 1      1.200 kr
12/1 19:24:04 3      1.300 kr
12/1 19:25:51 1      1.500 kr
12/1 19:27:03 3      1.500 kr
12/1 19:27:03 1      1.500 kr (Automatiskt)
12/1 19:27:21 3      1.600 kr
12/1 19:31:15 1      1.800 kr
12/1 19:32:13 3      1.800 kr
12/1 19:32:13 1      1.800 kr (Automatiskt)
12/1 19:32:34 3      2.000 kr
12/1 19:33:46 1      2.000 kr
12/1 19:33:46 3      2.000 kr (Automatiskt)
12/1 19:34:28 1      2.200 kr
12/1 19:36:46 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zakhyntos
  • 1322 Oljemålning
    1800-tal, religiöst motiv. Olja på duk, 105x75
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 18:17
  • 8588 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Villa, signer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:24
  • 1083 Oljemålning
    Anna Stoopendaal (1866-1943), Sverige. Landskap me..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:20
  • 7223 Oljemålning
    Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. Hus vid kan..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:53
  • 2018 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Björ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:26
  • 2017 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Vint..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:25




Ladda ner broschyr