KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163142
*
nr 1316 3142
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Palm, Signerad. Olja på pannå, 64x60 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:27:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 12:52:30
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
- Läs mer...
Sven Palmqvist (1906-1984)
Konstnär, huvudsakligen verksam vid Orrefors. Kanske mest känd för "Kraka", "Fuga" och "Ravenna"
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar palm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
nr 1316 3142
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Palm, Signerad. Olja på pannå, 64x60 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 12:52:30 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Kurt Björkegren
- Läs mer...
Sven Palmqvist (1906-1984)
Konstnär, huvudsakligen verksam vid Orrefors. Kanske mest känd för "Kraka", "Fuga" och "Ravenna"
Konstnär, huvudsakligen verksam vid Orrefors. Kanske mest känd för "Kraka", "Fuga" och "Ravenna"
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar palm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



