KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163142

nr 1316 3142

Kurt Björkegren

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, Palm, Signerad. Olja på pannå, 64x60 cm

Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:27:02

28/3 12:52:30 1      Vinnande bud

Kurt Björkegren

Läs mer om Kurt Björkegren
Sven Palmqvist (1906-1984)