bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345010



*

nr 934 5010


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Samtal idag, signerad, 55x46


Konditionsrapport: oramad

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:22:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/1 21:27:13 1      500 kr
12/1 19:15:04 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar samtal idag stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8013 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. 1942, ruin vid ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:24
  • 6234 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), Sverige. "Stockholmsmol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:08
  • 8047 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. (til..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:08
  • 4221 Oljemålning
    B Utkin, skärgård, i månsken, signerad. Olja på du..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:51
  • 8138 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande sva..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:10
  • 6347 Oljemålning
    Bror Kronstrand (1875-1950), signerad. Sverige. 19..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:02




Ladda ner broschyr