KONST / Litografier / Färglitografi 12914107
nr 1291 4107
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Fiskare, ej numrerad. Signerad. Motivet: 79x59 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:21:01
25/11 20:14:08
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin