KONST / Litografier / Färglitografi 12872417
nr 1287 2417
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad, numrerad 283/360. Motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 november 2019
kl 18:51:11
11/11 18:46:11