KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924321

nr 1392 4321

Max Hellberg

(1907-1976), Sverige

Oljemålning, Max Hellberg (1907-1976), Sverige. Södermalm. Signerad. Olja på duk, 50x66cm, yttermått inklusive ram: 66x77cm

Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 26 april 2021
kl 19:50:16

Max Hellberg

Läs mer om Max Hellberg