KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 11482377
*
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 20:51:54
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:16
*
Grafiskt blad
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:16



