KONST / Litografier / Färglitografi 12994437
nr 1299 4437
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Blommor, daterad -75,. Signerad, numrerad 15/360. Motivet: 21x27 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:23:27
3/1 11:40:29
350 kr
6/1 18:54:30
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson