Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 5348309



*

nr 534 8309


Kristina Jöred

(1913-2003), Sverige


Färglitografi, Kristina Jöred, BB, 127/360, 38x40


Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 augusti 2008
kl 16:54:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/8 16:11:14 1      100 kr
4/8 15:57:44 2      200 kr
4/8 16:43:55 1      200 kr
4/8 16:45:02 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Kristina Jöred

Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

Läs mer om Kristina Jöred
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kristina jöred litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr