Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11409250



*

nr 1140 9250


Erland Heurlin

(1865-1947), Sverige


Erland Heurlin (1865-1947), Solna kyrka, signed, 1930, 52x35,


WATERCOLOUR, Erland Heurlin (1865-1947), Solna kyrka, signerad, 1930,52x35


Erland Heurlin, Swedish painter, born 1865, dead 1947.

Estimate:

800

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday October 30 2017
at 19:28:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/10 10:33:26 1      100 kr
29/10 16:42:32 2      200 kr
30/10 12:53:07 3      Vinnande bud
30/10 18:42:11 2      350 kr
30/10 18:42:11 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Erland Heurlin

Erland Heurlin, Swedish painter, born 1865, dead 1947.

Read more about Erland Heurlin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland heurlin solna kyrka svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr