KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11007375
*
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:46:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 12:45:53
1
350 kr
2/4 09:59:51
2
Vinnande bud
2/4 10:11:13
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Bengt Arkö
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 12:45:53 | 1 | 350 kr |
| 2/4 09:59:51 | 2 | Vinnande bud |
| 2/4 10:11:13 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



