Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14928270



*

nr 1492 8270


Sven Bunnel

(1929-2004), Sverige


3 pcs, Sven Bunnel (1929-2004), Sweden. Signed, 20& 30-upplaga, outer dimensions including frame: 60x48 - 68x53,


ETCHINGS, 3 st, Signerade, 20& 30-upplaga, yttermått inklusive ram: 60x48 - 68x53 cm


Sven Bunnel, Swedish draughtsman and printmaker born 1929, dead 2004 .

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday September 26 2022
at 19:07:37



  • Artist/Designer

Sven Bunnel

Sven Bunnel, Swedish draughtsman and printmaker born 1929, dead 2004 .

Read more about Sven Bunnel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik sven bunnel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr