Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 11288074



*

nr 1128 8074


Eva Jancke-Björk

(1882-1981), Sverige


3 pcs, Eva Jancke-Björk (1882-1981), landscape, signed with monogram, subject: 20x26, 24x34 samt 34x24,


WATERCOLOURS, 3 st, Eva Jancke-Björk (1882-1981), landskapsmotiv, monogramsignerad, motivet: 20x26,24x34 samt 34x24


Eva Jancke-Björk, born 1882, dead 1981, Swedish painter and craftsman.

Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday September 11 2017
at 18:21:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/9 20:44:10 1      100 kr
7/9 23:10:44 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Eva Jancke-Björk

Eva Jancke-Björk, born 1882, dead 1981, Swedish painter and craftsman.

Read more about Eva Jancke-Björk
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva jancke-björk landskapsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr