KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052019

nr 1405 2019

Elsa Schultz-Moberger

(1879-1978), Sverige

Oljemålning, Ung herre i uniform och gevär. Signerad, Olja på duk, 128x56, yttermått inklusive ram: 140x67 cm

Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:23:01

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Elsa Schultz-Moberger

Läs mer om Elsa Schultz-Moberger