KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16873200
nr 1687 3200
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 mars 2025
kl 20:50:10
17/3 09:16:52
300 kr
17/3 20:45:06
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad