KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746170
*
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:27:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 19:40:44
1
Vinnande bud
9/9 11:12:53
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 19:40:44 | 1 | Vinnande bud |
9/9 11:12:53 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47