bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345008



*

nr 934 5008


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Fåglar, signerad, 56x64


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:20:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/12 13:05:24 1      Vinnande bud
11/1 19:08:39 2      600 kr
11/1 19:08:39 1      700 kr (Automatiskt)
11/1 19:09:18 2      800 kr
11/1 19:09:18 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1288 Oljemålning
    1800-tal, Stilleben. Olja på duk, 63x45 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:36
  • 2248 Oljemålning
    A Bertil Eriksson, "Den stora branden på söder 175..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:46
  • 2251 Oljemålning
    A Bertil Eriksson, "Eldkvarn brann ner den 31 okto..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:51
  • 2253 Oljemålning
    A Bertil Eriksson, "Klarabranden 8-9 Juni 1751, se..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:52
  • 2250 Oljemålning
    A Bertil Eriksson, "slottet Tre Kronor Brann den 7..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:49
  • 6575 Oljemålning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Skördemotiv. Mon..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:21




Ladda ner broschyr