bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345008



*

nr 934 5008


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Fåglar, signerad, 56x64


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:20:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/12 13:05:24 1      Vinnande bud
11/1 19:08:39 2      600 kr
11/1 19:08:39 1      700 kr (Automatiskt)
11/1 19:09:18 2      800 kr
11/1 19:09:18 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    20 augusti kl 18:54
  • 3458 Oljemålning
    Anita Adolfsson, "Vår i Erstavik", 1989. Olja på d..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3475 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Hus vid vatten,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3474 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Sommaridyll, si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:13
  • 3001 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:02
  • 1003 Oljemålning
    efter Murillo, St Fransisco de Assis. Olja på duk,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 41 dagar
    27 augusti kl 18:14




Ladda ner broschyr