bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345008



*

nr 934 5008


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Fåglar, signerad, 56x64


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:20:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/12 13:05:24 1      Vinnande bud
11/1 19:08:39 2      600 kr
11/1 19:08:39 1      700 kr (Automatiskt)
11/1 19:09:18 2      800 kr
11/1 19:09:18 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7130 Akryler
    2 st, Arne/Kurt Björkegren, 45x21 respektive 63x25
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 20:29
  • 7076 Fartygsventil
    med olja av Anders Andrén. Diameter: 19 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:27
  • 1021 Oljemålning
    1800-tal, signerad LM Roth, Interiör med piprökand..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:53
  • 6137 Oljemålning
    Alfred Wetterström (1863-1934), motiv från Kungsho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:58
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 18:54
  • 5112 Oljemålning
    Anders Gustafsson (f. 1948), Sverige. Signerad, da..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:15




Ladda ner broschyr