bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345008



*

nr 934 5008


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Fåglar, signerad, 56x64


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:20:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/12 13:05:24 1      Vinnande bud
11/1 19:08:39 2      600 kr
11/1 19:08:39 1      700 kr (Automatiskt)
11/1 19:09:18 2      800 kr
11/1 19:09:18 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8063 Målningar
    2 st, Kina, omkring 1900,9x5,5
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 18:16
  • 8070 Olja
    + pastell, 2 st, Oidentifierad konstnär. Motiv frå..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 19:35
  • 5019 Oljemålning
    1700-tal, ruiner med figurer. Olja på duk, 48x64
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 18:33
  • 8038 Oljemålning
    Alberto Spadolini, Balleriner, Signerad. Olja på d..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 19:47
  • 8180 Oljemålning
    Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Marin. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 19:29
  • 8492 Oljemålning
    Alex Langlet, Katt, signerad. Olja på duk, 37x48
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 november kl 20:56




Ladda ner broschyr