ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166251
*
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:13:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 11:38:45
1
2.200 kr
6/10 17:26:15
2
2.200 kr
6/10 17:26:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
6/10 17:28:50
2
2.400 kr
6/10 18:33:46
2
2.600 kr
6/10 19:32:47
3
2.600 kr
6/10 19:32:47
2
2.600 kr (Budbetjänt)
6/10 19:33:09
3
2.800 kr
6/10 19:48:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/10 11:38:45 | 1 | 2.200 kr |
| 6/10 17:26:15 | 2 | 2.200 kr |
| 6/10 17:26:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 6/10 17:28:50 | 2 | 2.400 kr |
| 6/10 18:33:46 | 2 | 2.600 kr |
| 6/10 19:32:47 | 3 | 2.600 kr |
| 6/10 19:32:47 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 6/10 19:33:09 | 3 | 2.800 kr |
| 6/10 19:48:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



