Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 9704230



*

nr 970 4230


Ymnighetshorn

nysilver, höjd: ca 80


Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juli 2015
kl 20:07:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/7 12:52:51 1      1.800 kr
13/7 00:33:00 2      1.600 kr
13/7 00:33:00 1      1.700 kr (Budbetjänt)
13/7 16:35:27 3      3.000 kr
13/7 20:01:21 2      2.800 kr
13/7 20:01:21 3      3.000 kr (Budbetjänt)
13/7 20:02:00 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr