KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13914004

nr 1391 4004

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 32/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:43:48

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander