KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029158
nr 1502 9158
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Stilleben med amaryllis, monogramsignerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x54 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 november 2022
kl 20:14:06
14/11 20:00:42
14/11 20:01:13
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson