KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7538595
*
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:42:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 17:26:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 17:26:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk mÃ¥lare född i Norrköping 1904, död 1981.Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25