KONST / Litografier / Färglitografi 15664201
*
nr 1566 4201
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Franskt torgmotiv. Signerad, numrerad 252/270. Färglitografi, bildmått: 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 18:32:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 23:06:01
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: franskt torgmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
nr 1566 4201
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Franskt torgmotiv. Signerad, numrerad 252/270. Färglitografi, bildmått: 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 23:06:01 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: franskt torgmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30 -
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41



