FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 11211147

nr 1121 1147

CHAIRS

6 pieces, nyrokoko, 1800-tal, slitage, skador.

6 st, nyrokoko, 1800-tal

Condition: slitage, skador

300

SEK 200

Monday August 7 2017
at 20:22:23

3/8 08:44:46 1      150 kr
5/8 12:31:07 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.