KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13862012

nr 1386 2012

Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige

Torrnålsgravyr, Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 198/260. Motivet: 15x17cm, yttermått inklusive ram: 40x36cm

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 22 mars 2021
kl 18:09:18

11/3 20:40:37 1      700 kr
21/3 17:21:05 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 mar

Lena Cronqvist

Läs mer om Lena Cronqvist