bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343097



*

nr 1234 3097


Spegel

Sengustaviansk. Höjd: 118x54


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 18:18:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 19:39:07 1      1.000 kr
11/2 11:32:03 2      2.200 kr
11/2 17:59:56 3      1.200 kr
11/2 17:59:56 2      1.300 kr (Budbetjänt)
11/2 18:03:17 3      1.400 kr
11/2 18:03:17 2      1.500 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:18 4      2.000 kr
11/2 18:07:18 2      2.200 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:57 4      2.400 kr
11/2 18:09:28 2      Vinnande bud
11/2 18:13:29 4      2.800 kr
11/2 18:13:29 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
  • 9497 Spegel
    + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:14
  • 9109 Spegel
    1800-tal, ca 80x73cm, nyckel
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:13
  • 9436 Spegel
    1800-tal. Höjd: 150 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 20:58




Ladda ner broschyr