bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343097



*

nr 1234 3097


Spegel

Sengustaviansk. Höjd: 118x54


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 18:18:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 19:39:07 1      1.000 kr
11/2 11:32:03 2      2.200 kr
11/2 17:59:56 3      1.200 kr
11/2 17:59:56 2      1.300 kr (Budbetjänt)
11/2 18:03:17 3      1.400 kr
11/2 18:03:17 2      1.500 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:18 4      2.000 kr
11/2 18:07:18 2      2.200 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:57 4      2.400 kr
11/2 18:09:28 2      Vinnande bud
11/2 18:13:29 4      2.800 kr
11/2 18:13:29 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
  • 5259 Sminkbord
    Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd:..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    24 feb kl 19:07
  • 3555 Spegel
    1800-tal, 67x36 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    24 feb kl 19:16
  • 3367 Spegel
    1800-tal. Höjd: 245
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    24 feb kl 18:41
  • 6018 Spegel
    Sengustaviansk, senare glas, 153x63 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    24 feb kl 20:19
  • 3279 Spegel
    sent 1800-tal, 165x85 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    24 feb kl 20:11




Ladda ner broschyr