bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14367356



*

nr 1436 7356


Spegel

Ek, 1960-tal, 114x44 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 december 2021
kl 20:23:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/12 17:52:45 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar




Ladda ner broschyr