bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13835078



*

nr 1383 5078


Spegel

Bemålad, 119x51 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2021
kl 19:02:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/3 11:50:28 1      100 kr
8/3 09:03:08 2      200 kr
8/3 10:04:37 3      200 kr
8/3 10:04:37 2      200 kr (Budbetjänt)
8/3 10:05:08 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 4171 Spegel
    110x50, nutida
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 20:22
  • 3077 Spegel
    med hylla, teak, 85x42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 20:48
  • 3330 Spegel
    metall, Orientalisk, nutida, yttermått inklusive r..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 19:41
  • 3076 Spegel
    Teak, 1950/60-tal, 66x40 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 19:51




Ladda ner broschyr