KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343273
*
nr 1234 3273
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Fiskare, signerad. Olja på pannå, 43x17
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:45:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 23:00:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
nr 1234 3273
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Fiskare, signerad. Olja på pannå, 43x17
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 23:00:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



