KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581256

nr 1358 1256

Sten Ekendahl

(1897-1968), Sverige

Oljemålning, Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 44x62 cm

Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.

måndag 2 november 2020
kl 19:46:02

Sten Ekendahl

Läs mer om Sten Ekendahl