KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12947016

nr 1294 7016

Reinhold Max Eichler

(1872-1947), Tyskland

Oljemålning, Reinhold Max Eichler (1872-1947), Tyskland. Flicka med ros, Signerad. Olja på duk, 76x59 cm

Konditionsrapport: krackeleringar

Reinhold Max Eichler, tysk bildkonstnär född 1872, död 1947.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 2 december 2019
kl 19:13:25

28/11 10:21:08 1      Vinnande bud

Reinhold Max Eichler

Läs mer om Reinhold Max Eichler