KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13058004

nr 1305 8004

Karl Örbo

(1890-1958), Sverige

Oljemålning, Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Båtar. Signerad. Olja på pannå, 37x45cm

Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 februari 2020
kl 18:24:48

28/1 23:41:12 1      Vinnande bud

Karl Örbo

Läs mer om Karl Örbo